İMKANDER DÜNYA ÇAPINDAKİ MAZLUMLARIN DAİMA YANINDA YER ALDI VE YER ALMAYADA DEVAM ETMEKTE.

SULTAN MURAT TÜMENİ KOMUTANI VE MÜCAHİDİ OLARAK TÜRKİYEDEKİ KARDEŞLERİMİZİN VE İMKANDERİN DÜNYA MAZLUMLARINA YAPMIŞ OLDUĞU MADDİ VE MANEVİ YARDIMLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM. BİZLER SURİYEDE TÜRKİYE DEKİ KARDEŞLERİMİZİN VE İMKANDERİNİN İNSANİ YARDIM NOKTASINDA NE KADAR DUYARLI OLDUĞUNA ŞAHİT OLDUK. SURİYE MAZLUM HALKI OLARAK DAİAMA DUALARIMIZDA OLACAKSINIZ. DİLEĞİMİZ ŞU DUR Kİ ALLEMLERİN RABBİ OLAN ALLAHU TEALA AZZE VE CELLE SİZLERE BİZLERİN YAŞADIĞI ACILARI YAŞATMASIN.

SULTAN MURAT TÜMENİ KOMUTANI : FEHİM İSA

GENEL BAŞKAN: MURAT ÖZER

GENEL BŞK.YRD:ÖMER E BEZİRGAN

GAZİANTEP SORUMLUSU: SAİD GÖKDERE

Biz Kimiz?

İslam dünyası son yüz yılını işgal, savaş ve iç çatışma gerçeği ile doldurdu. Kafkasya, Suriye, Irak, Afganistan, Filistin, Filipinler, Keşmir ve Somali gibi pek çok ülkede milyonlarca insan yaşanan çatışmaların mağduru oldu. İnsanlar kendi topraklarını terk etmek zorunda kalırken, yüz binlerce insan ise yaralı olduğu için ya da bakımsızlık; temiz su, gıda eksikliği ve bulaşıcı hastalıklar sebebiyle hastalanarak tedaviye muhtaç duruma geldiler. İMKANDER, yaşanan bu savaşlar ve işgaller sebebiyle topraklarından ayrılmak zorunda kalan muhacirlere yardım amacıyla 2009 yılında kuruldu. Bugün hem ülkemize sığınmış olan muhacirlere hem de kendi ülkesi içerisinde göç etmek durumunda kalan muhtaçlara yardım götürüyor. Derneğimiz hayırseverlerimizin katkılarıyla insani kriz yaşanan yüzlerce noktaya ulaşmayı başardı ve kuruluşundaki misyonu olan "muhacir ve ensar"ı buluşturmaya çalışıyoruz.

Ne Yapıyoruz?

Temel İhtiyaçları Karşılıyoruz

Zor durumdaki muhacirlerin, özellikle dul ve yetimlerin "barınma, elektrik, yakıt, su faturası, yiyecek-içecek ve giysi" gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Her ay düzenli olarak yetimlerin bulunduğu evlere nakit yardımı yapıyoruz. Sadece Ramazan ayında değil, 12 ay boyunca ihtiyaç sahiplerine erzak paketleri ulaştırıyoruz

Eğitim Desteği Veriyoruz

2010 yılından bu yana Muhacir Okulu adı altında çocuklarımıza ve annelerine eğitim desteği veriyoruz. Muhacirlerin ülkemize adaptasyonun önündeki en büyük engel olan dil problemini çözmek üzere Başakşehir'deki Kültür Merkezi'mizde Türkçe dil dersleri veriyoruz. Çocuklarımız bunun yanı sıra okulumuzda Matematik, Sosyal Bilgiler, Siyasi Tarih, Arapça, Kur'an-ı Kerim ve temel İslami ilimler konularında dersler alıyorlar. Tamamen ücretsiz olan okulumuzda Kafkasya'nın farklı bölgelerinden ve Suriye'den gelen muhacir hanımlar da Türkçe derslerini profesyonel eğitmenlerden alıyorlar.

Sağlık Yardımı Sağlıyoruz

Muhacirlerin en büyük sıkıntılarının başında sağlık sorunları geliyor. Vatandaşlık, resmi mültecilik gibi her hangi bir hukuki statüye sahip olmayan muhacirler, ülkemizde ücretsiz sağlık hizmeti alamadıkları için tedavilerine partner sağlık kuruluşlarımızın desteğiyle yardımcı oluyoruz. Çocuk ve kadın hastalıklarının, savaş sebebiyle yaşanan fiziksel ya da psikolojik rahatsızlıkların tedavilerine yardımcı oluyor, engellilerin protezlerini tedarik etmeye çalışıyor ve sünnet organizasyonları düzenliyoruz. Derneğimiz, Suriye'de yaşanan savaş sebebiyle sınır illerimize gelen yaralıların tedavileri ve rehabilitasyonları için kurulan geçici sağlık merkezlerine destek veriyor. Sürekli ilaç kampanyaları ile hem Türkiye'de hem de Suriye'de sağlık merkezlerini destekliyoruz.

Hukuk Desteği ve İnsan Hakları Çalışmaları

İMKANDER bir insani yardım örgütü olduğu gibi aynı zamanda bir "İnsan Hakları" Örgütü olarak, muhacirlerin hukuki problemlerini çözmeye çalışıyor. Mülteci statüsünün kazandırılması, sığınmacıların iade edilmelerinin engellenmesi, muhacirlerin insanca yaşam standartlarında barındırılmaları gibi pek çok alanda uluslararası insan hakları örgütleriyle birlikte çalışmalar yapıyor, ortak kampanyalar düzenliyoruz. Periyodik olarak insan hakları raporlarıyla başta Kafkasya'da olmak üzere dünyadaki insan hakları ihlallerine karşı duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz.

Konferans ve Paneller

Muhacirlerin problemlerinin ve İslam dünyasındaki krizlerin çözümü konusunda paneller ve konferanslar düzenliyor, çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda insan hakları bilincinin yükseltilmesine katkı sunmaya çalışıyoruz. Mültecilerin kendi problemlerini daha rahat ifade etmelerini sağlamak için basın toplantıları ve konferanslar düzenliyor, seslerini duyurmaya çalışıyoruz. Bu anlamda 2012 yılından bu yana düzenlediğimiz Uluslararası Kafkasya Konferansları tüm diyasporanın ve dünya medyasının geniş ilgisini çekmeyi başardı.

Kurban ve Ramazan Organizasyonları

Her yıl Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı yapıyoruz. Dünyada savaşın ve insani krizin yaşandığı bölgelerde kurban organizasyonları düzenliyor, Türkiye'de bulunan sığınmacılara ve kendi ülkelerinde daha güvenli gördükleri bölgelere göç etmek zorunda kalan muhacirlere kurbanlarınızı ulaştırıyoruz.

Neler Yapabilirsiniz?

Bir yetimin ihtiyacını karşılayabilir, bunun için aylık ödeme yapabilirsiniz.

Yetimlerin evlerinin faturalarını ödeyebilirsiniz.

Yetimlerin eğitimlerine katkı sunabilir,

Muhacir Okulumuzdaki öğrencilerimizin masraflarını karşılayabilirsiniz.

Kurban, adak, akika bağışlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Erzak bağışı yapabilirsiniz. Alışveriş çeki hediye edebilirsiniz. Ev eşyası bağışlayabilirsiniz

Evinizde kullanmadığınız zamanı geçmemiş ilaçları bağışlayabilirsiniz.

GENEL MERKEZ Akdeniz Cad. No. 19 Fatih, İstanbul Türkiye

Telefon: 0212 488 66 06 Fax: 0212 381 63 28

TEMSİLCİLİKLER GAZİANTEP TEMSİLCİLİĞİ TEMSİLCİ SAİT GÖKDERE

ADRES Mücahitler Mah. Ali Fuat Cebesoy Blv. No: 59 Basmacı Vakıf İş Merkezi Kat: 2 No:208 Şehitkamil/GAZİANTEP

BAŞAKŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ İMKANDER MUHACİR OKULU KAYAŞEHİR MERKEZ AVM PLAZA OFİS 52

KAYAŞEHİR DERNEĞİMİZİN AMACI

Genelde tüm İslam coğrafyasında zulme uğramış ve zor durumda kalmış bütün Müslümanlara; Özelde ise Kafkasya,da süre gelen savaştan dolayı mağdur duruma düşmüş bütün Kafkasyalı (Çeçen, İnguş, Dağıstanlı, Karaçay Türk'ü, Nogay Türk'ü, Kabardin-Balkar) dul, yetim, hasta, gazi ve mültecilere maddi, manevi ve hukuki konularda imkanlar ölçüsünde yardımcı olabilmektir.

Written by Sultan Murat Tümeni on Wednesday March 30, 2016
Kalıcı bağlantı -

Leave a comment

comments powered by Disqus

« İMKANDER İNSANİ YARDIMLARI HALEP ŞEHRİNE ULAŞTIRDI - TÜRK KIZILAY INA TEŞEKKÜR MESAJI »